Sponzoring

V rámci činnosti našeho turistického oddílu mládeže měsíčně podnikáme poznávací výlety do okolí, kde si mimo poznávání přírody v terénu také vyzkoušíme orientaci s mapou a buzolou, učíme se pracovat s jízdními řády, opakujeme správné návyky chování v přírodě apod. V letních měsících pořádáme putovní tábory v rámci celé ČR. Do naší činnosti patří také aktivní účast na různých závodech, jak např. turistický závod (outdoor running), branně-turistické závody CPP (celostátní pobyt v přírodě) a lehkoatletické závody.

Turistický závod je celorepublikovým závodem, který pořádá Asociace turistických oddílů mládeže (ATOM) ve spolupráci s KČT. Celý seriál závodů je rozdělen do několika úrovní: oblastní kola v rámci všech krajů ČR, tři závody Českého poháru, republikové finále (Mistrovství ČR), mezinárodní závody (ve spolupráci ČR a SR), Mistrovství ČR ve štafetovém závodě, Mistrovství ČR ve smíšených dvojicích.

Po létech snahy se postupně dostavily i úspěchy ve formě medailových umístění. Na turistických závodech jsme do 31. 12. 2020 celkem získali: 238 zlatých, 263 stříbrných a 266 bronzových medailí, dále jsme obsadili 284 čtvrtých míst, 252 pátých a 271 šestých míst.

Z turistických závodů z let 2000-2020 máme několik významných umístění. Někteří naši členové, minulí i současní, se mohou pyšnit titulem mezinárodního mistra v turistickém závodě, mistra České republiky v kategorii jednotlivců a štafet, přeborníky Českého poháru v turistickém závodě, přeborníky krajů Moravskoslezského, Olomouckého nebo Brněnského a také mistry krajů Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského nebo Brněnského.

 

Dne 6. 3. 2012 byl náš oddíl vyhodnocen mezi nejlepšími šesti mládežnickými kolektivy Moravskoslezského kraje.

 

Branně-turistický závod CPP pořádá Česká asociace sportu pro všechny (ČASPV) v rámci jednotlivých okresů, krajů a republiky a závod se běhá ve dvojicích. Postupový klíč je od okresních závodů přes krajské až po celorepublikové finále. Někteří naši členové se v rámci jednotlivých ročníků stali mistry České republiky v závodech CPP.

V rámci CPP jsme v letech 2000-2020 celkem získali 236 zlatých, 208 stříbrných a 157 bronzových medailí, dále jsme obsadili 118 čtvrtých, 66 pátých a 37 šestých míst. Do republikových závodů jsme se probojovali v letech 2000-2010, 2012-2019. V letech 2011 a 2020 nebyly republikové závody z finančních nebo protipandemických opatření vůbec konány.

Svými vynikajícími výsledky jsme v republikových hodnoceních nejednou dopomohli k vítězství Moravskoslezského kraje a tím i k zisku putovního poháru a symbolu CPP – plyšového medvěda. První medvěd dostal vlastní jméno a jmenoval se Ruda. Při příležitosti oslav 20. výročí oddílu nám byl předán do trvalé péče.

 

Naše činnost se pochopitelně neobejde bez finančních prostředků, protože se stále více rozrůstá do větších rozměrů, což nese s sebou i vyšší náklady. Pro děti potřebujeme zajistit finanční prostředky na pronájem nebytových prostor pro pobyt a přípravu, potřebné a kvalitní technické vybavení (mapy, navigace GPS, buzoly, tábornické a sportovní vybavení) a v neposlední řadě nám také vlivem cestování na závody v rámci celé České republiky rostou režijní náklady. Z těchto důvodů se neobejdeme bez dotací a dalších finančních a materiálních příspěvkůJsme rádi za každou i nepatrnou pomoc. Jsme připraveni zviditelňovat sponzory po celý rok na našich webových stránkách oddílu a dělat jim tak reklamu.

Vzhledem k tomu, že se účastníme závodů i mimo hranice našeho kraje (Český pohár, Mistrovství ČR, Pacovské dovádění), jsou i zde možnosti propagovat naše partnery, kteří nám pomáhají, a to např. medializaci loga firmy na tričkách apod. Pokud byste měli zájem podpořit náš oddíl a tím nám umožnit udržet naše aktivity na solidní úrovni, uvádíme naše bankovní spojení vedené u ČSOB-Poštovní spořitelny:221785788/0300. Kontakt na vedoucí je uveden v záhlaví stránek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *