Turistický závod-Mistrovství Moravskoslezského kraje

V sobotu 30.4. 2022 jsme se náš oddíl v hojném počtu 26 závodníků, 2 rozhodčích a 2 doprovázejících vedoucích zúčastnil mistrovského závodu našeho kraje. Akce to byla bezesporu zajímavá, šlo nám přece o co nejlepší umístění a hlavně o postupy na Český pohár. Tam si už poměříme síly s celou republikou. Zavítali jsme do Karviné, kde nás hostilo SVČ Juventus. Počasí přálo (mírně pod mrakem, příjemná teplota), trať vedla převážně lesem, krásné měkké lesní cesty plné tereních vln, klacků po nohami a klíšťat (jedno jsem si domů přivezl na památku). Super organizace, chutný bufet, dostatek místa v tělocvičně, prostě paráda. Některým závodníkům se zadařilo (ti co se pečlivě připravovali po celý rok), jiným zase moc ne (ti co na to kašlali). Důležité ale je, že jsme společně prožili sportovně aktivní den (bez počítače) a to už je úspěch. A jak jsme nakonec dopadli? V prvé řadě je ale potřeba říci, že “nejhůře” asi dopadla Jahoda. Přestože neběhala. Jak je to možné? Neběhající Jahoda se před časem s oddílem vsadila (ach ty sázky), že pokud přivezeme z tohoto závodu minimálně 3 zlaté medaile (což je vlastně prakticky nemožné že?), tak ona poběží v příštím roce minimálně jeden závod. No a my přivezli 5 zlatých , aby jí to nebylo líto. Takže Jahodo – na značky a nevymlouvat se! Jak jsme tedy všichni nakonec dopadli? Ve vlastím závodě jsme získali 4 medaile (2 zlaté, 1 stříbrná a 1 bronzová). V rámci poháru MSK (celkově za 3 závody) jsme získali dalších 5 medailí (3 zlaté a 2 bronzové). Všechno je to v žákovských kategoriích. Tím pádem  jsme v Bílém poháru (žáci a žákyně) získali 3. místo ! To už tady dlouho nebylo. Aby ty medaile byly trochu vyvážené, tak jsme si k tomu přivezli 3 diskvalifikace. Ale žádný učený z nebe nespadl. To se ještě doučíme. Jménem vedení vám všech vyslovujeme velké poděkování za vzornou reprezentaci oddílu v našem kraji a držíme palce v Českém poháru. Tam už to sranda nebude.

Výsledky závodu najdete ZDE: P3M_-_Karviná

Celkové výsledky v rámci poháru MSK najdete ZDE: Pohár_Moravskoslezského_kraje_-_celkově