Sponzoring

V rámci činnosti našeho turistického oddílu mládeže měsíčně podnikáme poznávací výlety do okolí, kde si mimo poznávání přírody v terénu také vyzkoušíme orientaci s mapou a buzolou, učíme se pracovat s jízdními řády, opakujeme správné návyky chování v přírodě apod. V letních měsících pořádáme putovní tábory v rámci celé ČR. Do naší činnosti patří také aktivní účast na různých závodech, jak např. turistický závod (outdoor running), branně-turistické závody CPP (celostátní pobyt v přírodě) a lehkoatletické závody.

Turistický závod je celorepublikovým závodem, který pořádá Asociace turistických oddílů mládeže (ATOM) ve spolupráci s KČT. Celý seriál závodů je rozdělen do několika úrovní: oblastní kola v rámci všech krajů ČR, tři závody Českého poháru, republikové finále (Mistrovství ČR), mezinárodní závody (ve spolupráci ČR a SR), Mistrovství ČR ve štafetovém závodě, Mistrovství ČR ve smíšených dvojicích.

Po létech snahy se postupně dostavily i úspěchy ve formě medailových umístění. Na turistických závodech jsme do 30. 6. 2012 celkem získali: 108 zlatých,124 stříbrných a 128 bronzových medailí, dále jsme obsadili 119 čtvrtých míst, 103pátých a 104 šestých míst.

roce 2007 jsme obsadili na Mistrovství České republiky 3. a 4. místov kategorii dorostenek a dorostenců a na Mezinárodním mistrovství jsme obsadili4. místo v kategorii dorostenek. Na Mistrovství ČR v závodě smíšených dvojic obsadila naše hlídka 2. místo.

roce 2008 jsme se v krajském poháru TZ umístili v rámci oddílů v žákovské kategorii na 2. místě a na 3. místě v kategorii dorostu a dospělých. V Českém poháru TZ jsme se v žákovské kategorii umístili na 6. místě a na 13. místěv kategorii dorostu a dospělých. Na Mistrovství České republiky jsme se umístili na3. místě v kategorii žactva a v kategorii dorostu a dospělých na 16. místě. V jednotlivcích jsme na Mistrovství České republiky obsadili 3., 4. a 5 místov kategorii žactva, v kategorii dorostenek jsme získali mistrovský titul. Na Mezinárodních závodech nejmladší žákyně skončily na 4. místě, dorostenka obsadila 1. místo.

roce 2009 jsme se v krajském poháru TZ umístili v rámci oddílů v žákovské kategorii na 1. místě a na 2. místě v kategorii dorostu a dospělých. V Českém poháru TZ jsme se v žákovské kategorii umístili na 3. místě a na 6. místě v kategorii dorostu a dospělých. Na Mistrovství České republiky jsme se umístili na4. místě v kategorii žactva a v kategorii dorostu a dospělých na 6. místě. Ve stíhacím závodě jednotlivců jsme získali 1., 3. 4., 8. a 9. místo.  Na Mezinárodních závodech v Uherském Hradišti nejmladší žákyně skončila na 1. místě, starší dorostenka obsadila 3. místo.

roce 2010 jsme se v krajském poháru TZ umístili v rámci oddílů v žákovské kategorii na 4. místě a na 1. místě v kategorii dorostu a dospělých. V Českém poháru TZ jsme se v žákovské kategorii umístili na 7. místě a na 3. místě v kategorii dorostu a dospělých. Na Mistrovství České republiky jsme se umístili na 7. místě v kategorii žactva a v kategorii dorostu a dospělých na 4. místě. Na Mezinárodních závodech v Kežmaroku mladší a starší žákyně skončily na 2. místě, starší žák na 3. místě a starší dorostenka obsadila 2. místo. Na mistrovství České republiky ve štafetách jsme obsadili 4. a 11. místo.

roce 2011 jsme se v krajském poháru TZ umístili v rámci oddílů v žákovské kategorii na 3. místě a na 3. místě v kategorii dorostu a dospělých. V Českém poháru TZ jsme se v žákovské kategorii umístili na 6. místě a na 3. místě v kategorii dorostu a dospělých. Na Mistrovství České republiky jsme se umístili na 7. místě v kategorii žactva a v kategorii dorostu a dospělých na 4. místě. Na Mezinárodních závodech v Palkovicích mladší dorostenka skončila na 2. místě. Na mistrovství České republiky ve štafetách jsme obsadili 1., dvakrát 4., 10. a 13. místo.

Dne 6. 3. 2012 byl náš oddíl vyhodnocen mezi nejlepšími šesti mládežnickými kolektivy Moravskoslezského kraje.

roce 2012 jsme se v krajském poháru TZ umístili v rámci oddílů v žákovské kategorii na 2. místě a na 1. místě v kategorii dorostu a dospělých. V Českém poháru TZ jsme se v žákovské kategorii umístili na 6. místě a na 3. místě v kategorii dorostu a dospělých. Na Mistrovství České republiky jsme se umístili na6. místě v kategorii žactva a v kategorii dorostu a dospělých na 4. místě. Na Mezinárodních závodech v Březolupech…

Branně-turistický závod CPP pořádá Česká asociace sportu pro všechny (ČASPV) v rámci jednotlivých okresů, krajů a republiky. Postupový klíč je od okresních závodů přes krajské až po celorepublikové finále. V rámci CPP jsme celkem získali 78 zlatých, 77 stříbrných a 55 bronzových medailí, dále jsme obsadili48 čtvrtých, 31 pátých a 16 šestých míst. Do republikových závodů jsme se probojovali v letech 2000-2010, 2012. V roce 2011 již republikové závody nebyly z finančních důvodů vůbec konány.

Naše činnost se pochopitelně neobejde bez finančních prostředků, protože se stále více rozrůstá do větších rozměrů, což nese s sebou i vyšší náklady. Pro děti potřebujeme zajistit finanční prostředky na pronájem nebytových prostor pro pobyt a přípravu, potřebné a kvalitní technické vybavení (mapy, navigace GPS, buzoly, tábornické a sportovní vybavení) a v neposlední řadě nám také vlivem cestování na závody v rámci celé České republiky rostou režijní náklady. Z těchto a jiných důvodů se neobejdeme bez dotací a dalších finančních a materiálních příspěvkůJsme rádi za každou i nepatrnou pomoc. Jsme připraveni zviditelňovat sponzory po celý rok na našich nových webových stránkách oddílu a dělat jim tak reklamu.

Vzhledem k tomu, že se účastníme závodů i mimo hranice našeho kraje (Český pohár, Mistrovství ČR), jsou i zde možnosti ukazovat naše partnery, kteří nám pomáhají, a to medializaci loga firmy na tričkách apod. Pokud byste měli zájem podpořit náš oddíl a tím nám umožnit udržet naše aktivity na solidní úrovni, uvádíme naše bankovní spojení vedené u ČSOB-Poštovní spořitelny:221785788/0300. Kontakt na vedoucí je uveden v záhlaví stránek.